Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 16 maja 2022

Webinarium PAIH: Zalety i wady rejestrowania znaków towarowych w wersji dwujęzycznej

Zapraszamy na siódme spotkanie z cyklu szkoleń "Twoja marka w Chinach. Cykl praktycznych wykładów", skierowanego do polskich przedsiębiorców, rozważających ekspansję na rynek chiński.

Istotnym elementem procesu rejestracji znaku towarowego w Chinach jest podjęcie decyzji, w jakim języku ma zostać zarejestrowany znak. Warto jest odpowiedzieć sobie na pytania: czy znak powinien zostać zarejestrowany w jego oryginalnym brzmieniu, czy powinien zostać przetłumaczony na język chiński? Czy wersja chińska znaku może przyczynić się do lepszego rozpoznawania i odbioru znaku przez chińskiego konsumenta?

Prawo chińskie nie zabrania używania znaków towarowych zapisanych alfabetem łacińskim, nie nakłada również obowiązku stosowania ich odpowiedników w transkrypcji chińskiej.

Jednakże, zauważa się, że międzynarodowe marki, chcąc zyskać przychylność i uznanie lokalnego klienta, przygotowują i zgłaszają chińskie wersje znaku. Nierzadko pojawią się zgłoszenia wersji dwujęzycznych.

Podczas webinarium dowiemy się:

  • jakie są główne zalety i wady zgłaszania znaków towarowych w wersjach dwujęzycznych,
  • czy zgłaszanie znaku w wersji chińskojęzycznej może rzeczywiście przyczynić się do lepszego odbioru znaku przez chińskiego odbiorcę.

Szkolenie poprowadzą:

  • Aleksandra Smolak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Szanghaju,
  • dr Joanna Matczuk, Adwokat i Rzecznik patentowy, IP Boutique,
  • Michał Bielewicz, Doradca w obszarze IP i sprzedaży do Chin, Trademark Partners.

Webinarium odbędzie się 26 maja o godz. 9:15 i będzie prowadzone w języku polskim.

Webinarium "Zalety i wady rejestrowania znaków towarowych w wersji dwujęzycznej" jest częścią cyklu "Twoja marka w Chinach. Cykl praktycznych wykładów", organizowanego dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek chiński.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami zapraszamy do śledzenia kalendarza webinariów na stronie PAIH.