Podmioty z Bazy Usług Rozwojowych mogą otrzymać wsparcie w ramach trwającego naboru „Usługi Rozwojowe 4.0”
Trwa nabór w ramach działania „Usługi Rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR”, które ma na celu wspieranie polskich podmiotów z Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Uczestnicy mogą liczyć na zwrot kosztów nawet do 80% poniesionych wydatków. Nabór wniosków będzie trwać do 31 sierpnia 2026 roku lub do wyczerpania dostępnych środków. Konkurs finansowany jest z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).
Cel konkursu
Dzięki udzielonemu wsparciu, podmioty zarejestrowane w BUR będą mogły otrzymać zwrot kosztów zakupu licencji. Mają one wspomóc wspieranie procesów tworzenia, rozwijania i wprowadzania na rynek innowacyjnych form usług rozwojowych oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii, także w formie zdalnej. Możliwe jest także sfinansowanie kosztów usługi szkolenia lub doradztwa dla pracowników, aby przygotować ich do korzystania z licencji.
Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia 2026 r. lub do wyczerpania dostępnych środków. Podmiot z polskim kapitałem ma możliwość uzyskania zwrotu nawet do 80% kosztów udzielonego wsparcia. Pomoc finansowa udzielana jest w ramach pomocy de minimis. W przypadku przedsiębiorstw, które w wyniku otrzymania wsparcia przekroczą limit uzyskanej pomocy de minimis – pozostałe koszty ponad limit ponoszą samodzielnie.
Kto może otrzymać wsparcie?
Projekt skierowany jest do podmiotów posiadających wpis do BUR (uprawniający do publikowania usług z możliwością ich dofinansowania ze środków publicznych), które:
- chcą dzięki wsparciu stworzyć, rozwinąć i wprowadzić do swojej oferty nowe formy usług rozwojowych lub wykorzystać nowe technologie;
- nie posiadają w swojej ofercie form usług czy technologii, o których dofinansowanie się ubiegają;
- nie są dostawcą licencji ani usług szkoleniowych i doradczych dla pozostałych Odbiorców wsparcia w ramach konkursu „Usługi rozwojowe 4.0”;
- mogą otrzymać pomoc de minimis;
- nie są powiązane kapitałowo lub osobowo z dostawcą licencji i Beneficjentem;
- nie otrzymały już wsparcia w ramach konkursu „Usługi rozwojowe 4.0”;
- nie otrzymały dofinansowania na licencje i szkolenia/doradztwo, które chcą zakupić w ramach niniejszego projektu, z innych źródeł.
Operatorzy projektu
W ramach konkursu „Usługi Rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR ", podmioty zarejestrowane w BUR mogą zgłaszać się do trzech operatorów.
- Krajowa Izba Gospodarcza w ramach projektu „Inwestycje w usługi rozwojowe”..
- Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy INTERIOR Sp. z o.o. w ramach projektu „Usługi rozwojowe 4.0 - wsparcie podmiotów BUR w obszarze tworzenia, rozwoju i sprzedaży nowych form usług rozwojowych lub wykorzystaniu nowych technologii”.
- Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego w ramach projektu „Nowa perspektywa dla BUR”.
Szczegółowe informacje o konkursie „Usługi Rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR " dostępne są na stronie PARP.
PARP zastrzega, że wsparcie musi być zgodne z rzeczywistymi potrzebami podmiotów BUR, zweryfikowanymi przez beneficjenta lub partnera.